Megfogadtam, hogy tobbet irok ide, szoval hajra.
Nemreg voltam fogadooran az iskolaban, es agyondicsertek mindketto gyereket. Fiammal nyilvan nem egyszeru, es azert kethavonta kapok egy uzenetet a tanaratol, hogy eppen milyen hajmereszto hulyesegrol nem lehetett lebeszelni, de azert ez megis mas, mint mikor tavaly minden egyes nap volt valami sztori. Ugy tunik, itt jobban adottak a korulmenyek es a lehetosegek ahhoz, hogy jol kezeljek az adhd-javal egyutt, szoktak ilyesmik kiderulni, hogy egy tanar kiment vele kulon ugralni meg futni par kort, mielott visszaterelte az osztalyba. Orulet.
Na es persze a nemet. Ez volt a legnagyobb felelmem, persze egy csomoan mondtak, hogy jaj a gyerekek pikpakk magukra szedik a nyelvet, de azert megis aggodtam, hogy mennyire vagja majd oket a foldhoz az, hogy nem ertenek semmit, meg oket sem ertik. Ehhez kepest nem panaszkodtak errol sosem, es nagyon hamar raereztek, hogy kezzel, labbal, egy-egy szoval mar meg tudjak magukat ertetni. Mostanra mar mindketten egesz mondatokban beszelnek, oran jelentkeznek meg minden. Par honapja a szomszedunk megszolitotta a lanyomat a lepcsohazban, amire lanyom csak egy megszeppent "ich spreche nicht viel Deutsch"-al valaszolt, majd mikor legutobb megint osszefutottak, akkor a legnagyobb termeszeteseggel mondta neki, hogy ja, most mar beszelek :D hat igy megy ez. Mondtam a tanaroknak, hogy barcsak nekem is lenne ennyi lehetosegem gyakorolni, hogy jobb legyek, erre tok cukin megdicsertek engem is, hogy jol beszelek :D :D B1-es kurzusra jarok, a tanar meg direkt rendkivul megoszto temakat hoz, hogy beszeljunk egymassal, kozben meg igyekszik a nyelvtant javitani, mikozben mi szolidan letepjuk egymas fejet.
Aztan oriasi eletminosegbeli elorelepes, hogy a gyerekek egyedul mennek iskolaba! Haza mar eddig is egyedul jottek, ez volt a deal: vagy napkozibe iratom oket, vagy hazajohetnek 15:30-kor, ha hajlandoak egyedul hazajonni. Hajlandoak. Na de reggel azert megis mas a helyzet, elkisergettuk oket minden nap, de aztan fiam megtanult rollerezni (vegre! ha mar a biciklizes nem megy), vettunk meg egy rollert, es miutan igy mindket gyerek rollerrel van, bejelentettem, hogy felesleges utanuk loholnom, ugyis eloremennek, meg lehagynak, vagy bosszankodnak, mert varni kell ram. Ugyhogy megvalosult az almom: pizsamaban, kezemben kaveval integetek nekik, es aztan nyugodtan szüttyöghetek reggelivel, vagy punnyadhatok, olvashatok, haladhatok a hazimunkaval, mielott meg elindulok az irodaba, ahol a legritkabb esetben van 10 elott meetingem. Delutan meg szepen hazajonnek, vagy otthon vagyunk, vagy nem, lehet, hogy eppen meetingelunk, de lepakolnak (mindent egy kupacba az eloszoba kozepere), aztan bevagodnak a minecraft ele. Mennyivel masabb igy az elet, na. Kisiskolas eletkor eddig a legjobb.
Ezt mondtátok